Termal Barkod Etiket Üretimi, Silvermat, Opak, Şeffaf, Kuyumcu ve Gözlük Etiketi, Güvenlik Etiketi.

Kırkağaç kavununa barkod...

Manisa'nın Kırkağaç İlçesi’nin dünyaca ünlü kavununun barkodları üreticilere dağıtılmak üzere Ziraat Odası Başkanı Süleyman Boğaz’a törenle teslim edildi

Sebze ve meyvede barkod dönemi başlıyor...

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Yeni Hal Yasası ile birlikte 1 Ocak’tan  itibaren sebze ve meyvede barkodlu sisteme geçileceğini belirtti. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ziya Altunyaldız, vatandaşı barkodsuz ürün almama konusunda uyardı. Bu uygulama ile beraber kayıt dışılığın önüne geçeceklerini ifade eden Altunyaldız, tarladan başlayarak üreticiye gelene kadarki süreçte olan herkesin kayıt altında tutulacağını söyledi. Her ürün için zorunlu hale gelen barkodlu etiketin kullanılmaya başlanılmasıyla birlikte, bu etiketlerin sebze ve meyvelerin üzerinde, kap veya kasalarda bulundurulması gerekiyor. Pazar ya da manava giderek meyve ve sebze satın alan vatandaşlar, etiket üzerindeki künye numarasıyla “www.hal.gov.tr” internet sayfası veya çağrı merkezi (444 0 425) üzerinden ürün bilgilerine ulaşabiliyor. Barkod uygulamasını ihlal edenler hakkında ise 10 bin TL’ye kadar idari para cezası ve toptancı hallerinde, pazaryerlerinde faaliyet gösterenlerin faaliyetlerinin durdurulmasını içeren yaptırımlar uygulanacak. 

Balda sahteciliğe karşı barkod uygulaması...

Amaç sahte balın önüne geçmek. Türkiye  Arı  Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından başlatılan yeni "Bal Kayıt Sistemi"nde, satılan herbalın kaynağı barkodlara işlenecek. 

Reşitpaşa Mah.Kongre/Cengiz TopelCad. No:21/1 34467 Sarıyer/İSTANBUL

(Borsa İstanbul ve İstinyePark’a yakın mesafedeyiz) Tlf:(212) 323.39.91 - Gsm:(543) 457.25.79