ETİKETLER-RİBONLAR

Termal Barkod Etiketi

Lamine Termal Etiket, etiketin iki yüzey kısımlarında da koruyucu bir tabaka bulunmaktadır. Diğer Termal etiket çeşitlerine göre dayanma süresi daha fazla olan Lamine Termal etiket, nem,ışık,alkol ve sıcaklık gibi dış etkenlere maruz kaldığında kendi kendine kararma özelliği de göstermektedir. Genel olarak bu etiket çeşidi, raf ömrü uzun olan ürünlerde kullanılmaktadır, Baskıda Ribon Kullanılmaz.

Eko Termal Etiket, yüzeyinde koruyucu bir tabaka bulunmayan etiket cinsidir, Kağıt üzerine termal lamine edilmesi sonucunda oluşmaktadır. Nem, alkol, ışık ve ısı gibi dış etmenlere karşı dayanıklı değildir, Eko termal etiket, bu tür etkenlere maruz kaldığında kendi kendine kararır.Hızlı tüketilmesi gereken etiket çişitlerinden olan bu ürün, nemli ve sıcak olan ortamlarda kullanılmazlar. Eko termal etiketlerin genellikle 3-6 aylık kullanım ömrü vardır, kısa süreli kullanımlar için idealdir.
 
Vellum Kuşe Etiketi

Vellum Kuşe barkod etiketin üst yüzeyinde çukurluklar bulunmaktadır. Yüzeyinde bulunan bu çukurluklar sebebiyle etiketin zemin kısmı pütürlü bir yapıya sahiptir. Bunlara ek olarak Vellum etiket, kuşe etikete oranla daha mat etiket çeşididir. Ribbon baskı yöntemi ile rulolar halinde barkod yazıcı ile yazdırılabilir. Termal etikete göre daha kalıcı bir etikettir. Wax ribon ile kaliteli ve ekonomik baskılar elde edilebilir.

PP Opak Etiketi

Yapışkanlı PP Opak Etiket, sert yapıdan oluşan bir etiket hammaddesidir. Plastik bazlı etiketler grubundandır, suda ve nemde bozulmaz. Isıya ve ışığa dayanıklı olan Opak Polipropilen, esnemez ve zorlanmadığı müddetçe kolay kolay yırtılmaz. Ribon baskısına uygun etiket hammaddeleri arasında yer almaktadır. Resin ribbonlarla baskı alınan opak pp etiketler, kuşe ve vellum gibi kağıt bazlı etiketlere göre baskı maliyetleri yüksektir.

Karton Etiketi

Termal ve Kuşe Karton Barkod Etiketi, Yapişkan özelliği olmayıp üst yüzeyi parlak veya mat olan ve çeşitli gramajlarda bulunan etiket türevidir. Karton etiket, tekstil sektöründe sallama etiket olarak yaygın kullanımı olan bir etikettir. Wax ribonla basılması tavsiye edilir.

Kuşe Karton Etiketi ; Yapıskan özelligi olmayan, iki yüzeyi de kuse kaplanmıs yada baskı yüzeyi kuse kaplanmıs karton kagıtlardır.

Genellikle Eko Termal olarak, Ribonsuz baskılarda kullanılan etiket cinsidir, Tüm hastanelerde kullanılan Baskılı/Baskısız Echo-Lamine Thermal Etiket özelliklerine sahiptir. Genelikle Echo Thermal tercih edilir. İstenen tüm ölçülerde 1000 ve 1500 adetlik rulolar halinde kullanılır.

Kuyumcu Etiketi

Kuyumcu etiketi, Takı, Yüzük, Gerdanlık, Gözlük gibi alanlarda kullanılan Kuyum etiketleri propropilen veya kuşe kağıttan üretilmektedir. Üzerine baskı alınarak fiyat, özellik, barkod gibi bilgiler yazdırılabilir.

Terazi Etiketi

Raf, reyon ve terazi, tartı, market barkod etiketi, Termal baskı teknolojisi ile yazan teraziler için üretilmektedir. Market, Manav, Şarküteri terazi etiketi gibi uygulamalarda kullanımaktadır. Lamine ve eko olmak üzere iki ayrı kalitede baskılı veya baskısız olarak üretilmektedir. Farklı boyutlarda ve özelliklerde üretimi tarafımızdan yapılmaktadır. Terazi etiketi termal baskı yapabilen tüm terazilerde kullanılabilmektedir.

Silvermat Metalize Demirbaş Etiketi

Silvermat metalize barkod etiketi, resin ribon ile Termal transfer baskı yapılabilen, Kağıt kalitesi olarak Slwmat (Silvermat) Gri etiket sıcak ve soğuğa dayanıklı etiket olarak bilinmektedir, yapışkanı özel, yüzeyi gri renkte olup yırtılmayan mikronluk bir metal etiket türevidir. Silwermat etiket ürünlerin üzerinde uzun yıllar bozulmadan kalması için tercih edilir.

Kırılgan ve Güvenlik Etiketi

Kırılgan barkod etiketi, yumurta kabuğu olarak da ifade edilir, Plastik bazlı malzemeden üretilmektedir. Yapışkanı oldukça kuvvetlidir. Yırtılmadan/Kırılmadan çıkarılması mümkün değildir. Çıkartmaya çalışıldığında kırılmakta ve parça parça dağılmaktadır.Ribbon ile baskı yapılabilmektedir, Garanti ve Orjinal ürün etiketi olarak kullanılır.

Güvenlik Etiketi ; Yüzeyi parlak ve sert olan güvenlik etiketi olarak bilinen void etiketler genellikle elektronik alanında kullanılmaktadır. Güvenlik etiketi olaran bilinen bu void etiketler söküldüğü zaman yapıştırılmış olduğu yüzeyde bir iz bırakır. Bu izde istenilen yazı yazılabilir. Örnek olarak "Etiket söküldüğü için ürün garanti dışıdır" gibi bir ibare yer alır.

Wax ve Resin Ribon Türleri

Wax Ribon; Yırtılabilir, kağıt türevli ve ucuz maliyetli etiketlere ( Kuşe, vellum, Termal transfer Karton v.b.) barkod yazıcılarla baskı yapmayı sağlayan ribondur. Maliyeti düşük ribonlardır. Dış şartlara,Sürtünme, shring ve kimyasal testlerde başarılı degildir.

Wax Resin Ribon; Wax Ribonun baskı yaptığı malzemeler dahil, Plastik türevli PP, PE ve PVC etiketlere barkod yazıcılarla baskı yapmayı sağlayan ribondur. İstenen testlere ve şartlara göre iyi sonuçlar aldığı gözlenmiştir.

Resin Ribon; Resin Ribonlar, Plastik türevli PP, PE ve PVC etiketlere barkod yazıcılarla baskı yapmayı sağlayan ribondur. Kağıt türevlerine baskı yapmaz

D110A Tekstil Ribon; Yıkama talimatı, ürün markalama, saten baskı, japon akmazı baskısı, tyvek baskısı, vb, tekstil etiketleme uygulamaları için uygun bir ribondur.

Reşitpaşa Mah.Kongre/Cengiz TopelCad. No:21/1 34467 Sarıyer/İSTANBUL

(Borsa İstanbul ve İstinyePark’a yakın mesafedeyiz) Tlf:(212) 323.39.91 - Gsm:(543) 457.25.79